5 טיפים לניקוי ספות עור

ניקוי ספות מעור עלול להתגלות כדבר מסובך ועדין מאד. למרות הדימוי המאסיבי של העור, הרי מדובר בחומר עדין מאד. כל כתם שנוצא על העור בולט מאד וגורם לספה להיראות שלט במיטבה במקרה הטוב, ולהיראות ממש רע במקרה הפחות טוב. כמובן, שגם צבע הספה, קרי צבע העור הוא משמעותי בעניין זה. אבל למרות האמור לעיל, מרבית הכתמים הנוצרים על גבי הריפוד של ספות עור ניתנים להסרה. זאת, בתנאי שפועלים מהר ונכון. בשורות להלן נביא 5 טיפים לניקוי ספות מעור.

מה בין ספות עם ריפוד עור לריפוד מסוגים אחרים

ספות עם ריפוד עור אמיתי, הן ספות יקרות מאד, ויחד עם זאת עדינות בצורה יוצאת דופן. בדרך כלל, ספות מעור נוטות לספוח אליהם כתמים שונים, כאשר למרבה הצער בחלק ניכר מהמקרים כאשר מבחינים בכתמים הדבר קורה מאוחר מדיי. כתם שנספג אל תוך העור הופך קשה להסרה במקרה הטוב, ובלתי ניתן לניקוי במקרה הפחות טוב. ספות בד, לעומת זאת, הן פחות נוחות לניקוי. מנגד, קל יותר לזהות כתמים על הספה. כיון שכך, קל יותר להקטין את הכתם, ובהינתן החומרים המתאימים יש סיכוי טוב שהכתם יוסר במלואו. אבל הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות, הוא פשוט לשמור על הניקיון. למנוע מהילדים לשחק בסלון כשהריהוט לא מכוסה, ולהשגיח טוב יותר על הנעשה.

טיפים לניקוי ספות

בשורות הבאות נביא 5 עצות לניקוי יסודי ואיכותי של ספות עור. יש לציין כי ניתן ליישם את הטיפים בנפרד, או כמקשה אחת שתסייע לייצר תוצאות איכותיות בכל האמור בניקוי ספות.

לשאוב אבק לעיתים קרובות: פעולת השאיבה של האבק מהספה, נועדה בראש וראשונה להסיר ממנה פירורים ואבק שהצטבר. עם זאת, שאיבת אבק בעזרת המברשת הרכה של השואב, עשויה לשפר את התוצאות ולהשאיר ספה נקייה הרבה יותר ומוכנה להמשך תהליך הניקוי. חשוב לבצע את השאיבה בעדינות, על מנת שלא לפגוע בעור. זאת הסיבה שמלכתחילה נאמר שיש להשתמש במברשת הרכה.

להעביר מטלית לחה: לאחר השאיבה,כדאי להעביר על הספה מטלית לחה. את המטלית חשוב להעביר בעדינות, על מנת שלא לפגוע בצבע ובמרקם של העור. המטלית הלחה תסלק כתמים ששואב האבק פספס, ותשאיר רק את הכתמים העקשנים ביותר. יש הגורסים שאפשר לשטוף את העור במים וסבון. הדבר איננו מומלץ כאן, למעט מקרים חריגים או אם ברור לכם שהפעולה לא תזיק לציפוי העור. דם שימוש בסודה לשתיה איננו מומלץ, כיון שהוא עלול לגרום להתפרקות העור.

ניקוי באמצעות חומרי ניקוי ספות טבעיים: אם כל הפעולות דלעיל בוצעו והכתם או הכתמים עדיין לא חלפו מהעולם, ניתן לנסות לנקות את הספה באמצעות מטלית טבולה במים מהולים בחומץ. מדובר בחומר ניקוי טבעי ואיכותי, המסוגל לטפל במגוון רחב של כתמים.

להשתמש בחומרי ניקוי מקצועיים: אפ שיטות ניקוי ספות שהוזכרו לעיל לא הצליחו, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא ליצור קשר עם המומחים של קלינטק. אנשי המקצוע שלנו יגיעו אליכם בהקדם וינקו את הספה בעזרת חומרים איכותיים וייעודיים. זאת, תוך שמירה על ספת העור מנזקים ופגיעות,

בפסח הזה לא פוסחים על השטיחים והספות לכתבה נוספת של וואלה לחצו כאן.

התנדבויות בקרב הציבור החרדי בישראל

התנדבויות בקרב הציבור החרדי בישראל

לאחרונה התפרסם מחקר המציג את שיעורי ההתנדבות בישראל, על פי המחקר אשר בוצע על ידי המכון החרדי למחקרי מדיניות עולה תמונת מצב של שיעורי התנדבות גבוהים ביותר בקרב האוכלוסייה החרדית, גבוהים יותר מאשר בקרב בציבור החילוני. מהסקר עולה כ 35 אחוזים מהחרדים עוסקים בפעילות התנדבותית לעומת 22 אחוז במגזר החילוני. אלו הם בהחלט נתונים מעניינים המאירים באור חדש את התפיסות שלנו לגבי הציבור החרדי. אז בואו נשמע עוד על פעילות התנדבותית של חרדים בישראל.

מדוע ישנם פערים כל כך גדולים?

הפערים הגדולים בין שיעורי ההתנדבות בקרב בציבור החרדי לבין ההתנדבות בקרב החילונים מעלים שאלות ודורשים הסבר מדוע ישנם שיעורי התנדבות כל כך גבוהים בקרב הציבור החרדי, ציבור אשר בדרך כלל נתפס כבדלני. בהזדמנות זאת ראוי לציין שמלבד הפערים באחוזי ההשתתפות בפעילות התנדבותית ישנם גם פערים במספר השעות החודשיות אשר מוקדשות לפעילות זו, בקרב בציבור החרדי מקדישים יותר שעות לפעילות התנדבותית.

בקרב הציבור החרדי, גמילות חסדים היא ציווי הלכתי הטומן בחובו מחויבות חברתית. זוהי הרוח מאחורי שיעורי ההתנדבות הגבוהים בקרב הציבור החרדי. יד ביד עם אופי החיים הקהילתי בקרב הציבור החרדי, ישנן פעילויות שונות של עזרה וגמילות חסדים הנערכות באופן התנדבותי.

אך ישנו הסבר נוסף לפער, הסבר הנוסע מתפיסת ההתנדבות בקרב הציבור החרדי. פעולות כמו סיוע לשכן או קרוב משפחה בקרב הציבור החילוני נתפסות כפעילות התנדבותית. אך לא רק ברמת התפיסה האישית, נורמות חברתיות אלו התמסדו בקרב ארגוני סיוע שונים המפעילים מערכי מתנדבים המסייעים בקרב הקהילה: מצוות ביקור חולים, הסעות של חולים לטיפולים, סיוע לקשישים ועוד.

מאפייני ההתנדבות בקרב הציבור החרדי

מרבית מהפעילות ההתנדבותית בקרב הציבור החרדי היא בתחום העזרה לנזקקים. אין זה מפתיע בהתחשב בכך שהמגזר החרדי נחשב לעני ביותר ביותר בקרב האוכלוסייה בישראל. ישנו ריבוי של ארגוני סיוע חרדיים בתחום העזרה לנזקקים והם מפעילים מערכי מתנדבים. יש המתייחסים לזה כאל סוג של ״ביטוח לאומי״ פנימי של החברה החרדית.

ארגוני התנדבות חרדיים

להלן כמה ארגונים התנדבותיים חרדיים מוכרים:

 

יד שרה – ארגון יד שרה הוא ארגון מוכר מאוד המעניק סיוע לבעלי קשיים תפקודיים בכל הגילאים. העזרה שמעניק הארגון יוצאת מגבולות המגזר החרדי ומגיעה אל כל הקשת החברתית. הארגון מפעיל מעל 100 סניפים בכל רחבי הארץ.

זק״א  – בתוקף הנסיבות של המציאות הביטחונית בישראל ארגון זק״א הפך להיות אחד המוכרים ביותר בקרב ארגוני ההתנדבות החרדיים. הארגון מתמקד בזיהוי קורבנות אסון והבאתם לידי קבורה. הוא עובד לצד משטרת ישראל וצוותי מגן דוד אדום.

עזר מציון – עמותה חרדית המסייעת לחולים ומוגבלים ויש בה מערך מתנדבים מרשים של 16,000 איש. העמותה זכתה לפרסים ואותות הוכרה רבים במהלך שנות פעילותה בזכות הסיוע הרב שהעניקה. העמותה ידועה מאוד בזכות מאגר תורמי מח העצם.

חוי ארנפלד – עוזרת למגזר החרדי לרכוש השכלה באופן שלא יפגע באורך החיים שלהם.

לול-הקוסם – מתנדב בכל רחבי הארץ עם מופע הקסמים שלו.