חיפוש

חשיבות בדיקת נזילות לפני החורף

כשריח הסתיו נישא באוויר ועונת הגשמים בפתחה רבים מאיתנו מתחילים בכל אותן פעולות שגרתיות אשר מכינות אותנו לעונת החורף הקרה והגשומה: מוציאים מטריות מאחסון, מחליפים בין בגדי הקיץ לבגדי החורף ומעבירים את המזגן למצב חימום. יחד עם זאת ישנה פעולה שלא רבים מקפידים עליה למרות חשיבותה הרבה. המאמר הבא יסביר לכם מדוע חשוב כל כך שתבדקו את מצב הגג שלכם לפני העונה הגשומה.

 

לחסוך כסף

תיקון נזילה שהתגלתה מבעוד מועד בהכרח תהיה פשוטה יותר, מהירה יותר וזולה יותר בהשוואה לתיקונים שתאלצו לעשות לאחר שהמים חדרו לחלל המגורים שלכם שכן לאחר שהמים חדרו לחלל המגורים יש צורך לייבש אות באמצעות מכשור מיוחד, להחליף ולתקן חלקים שניזוקו ורק לאחר כל זאת לתקן את מה שגרם לנזילה מלכתחילה.

 

למנוע נזקים מיותרים

נזילה בחלל הבית עשויה להוביל למגוון רחב של נזקים ובעיות:

  1. נזק לרכוש מים יכולים להרוס מגוון רחב של חפצים, החל ממוצרי חשמל שהופכים להיות לא שמישים אחרי שהתרטבו ועד רהיטי עץ שסופגים את המים, מתנפחים ומתעוותים. בנוסף גם חפצים אישיים כמו ספרים או תמונות יכולים להרס כליל לאחר הצפה. דליפה שלא מטופלת מבעוד מועד שמה אותכם במצב שבו אתם רק מרחק של סופה קיצונית אחת מהרס מוחלט של כל רכושכם.
  2. נזק ליסודות התוצאה של מים המחלחלים לחלל הבית לא מסתכמת בחוסר נעימות ונזק לרכוש. כיוון שהמים מחלחלים דרך הקירות הם למעשה מחלחלים לתוך יסודות המבנה. אם המים האלו יישארו שם עם הזמן הם יובילו לפגיעה ביסודות הבית. תיקון יסודות של מבנה שניזוקו בשל נשילות מים הם עניין מורכב למדי ולא זול כלל.
  3. התפתחות עובש וטחב בקירות הבית – גם אם הנזילות לא הגיעו לפנים הבית, חדירת מים לקירות המבנה והתקרה עשויה לעודד התפתחות עובש וטחב. מפגע שכזה אינו רק מטרד אסתטי שדורש שכבה חדשה של צבע, עובש על קירות הבית עשוי לפגוע בבריאות של בני הבית ולהוביל להתפתחות של אלרגיות, קשיי נשימה וכאבי ראש. כמו כן, להיפטר מעובש הוא עניין מורכב למדי שכן לעובש יש נטייה לשוב ולהתפתח במקומות שוב ושוב גם לאחר שאלו נוקו היטב ונצבעו מחדש.
  4. פגיעה במערכת החשמל של הבית – כאשר מים מנזילה חדרו לתוך חלל המבנה הם עשויים להגיע ללוח החשמל. אם לרוע המזל קורה דבר שכזה מדובר בסכנה של ממש לכלל השוהים בחלל הבית שכן מים מוליכים חשמל ועשויים להוביל להתחשמלות.

 

מה ניתן לעשות על מנת להימנע מנזילות?

כדי להימנע ממצבים מסוכנים שכאלה חשוב מאוד לבדוק מבעוד מועד את תקינות הגג ומערכות הניקוז ולוודא שחומר האיטום שבגג לא התבלה. במידה וחומר האיטום שעל הגג התיישן חשוב לדאוג לאיטום נכון של הגג. כיום קיימים איטומים מכל הסוגים ובעל מקצוע מיומן ידע להתאים לכם את חומר האיטום האופטימלי בהתאם למאפייני החלל שלכם.

אם כן, אל תחכו לרגע האחרון, לקראת החורף הקרוב בדקו את תקינות הרעפים בגג ודאו שהוא אטום ומערכות הניקוז עובדות כמו שצריך והזמינו עזרה ממומחה שיתקן כל תקלה לפני שיהיה מאוחר מידי.

 

פיצוץ צינור

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא