חיפוש

3 דרכים להצליח בתביעות תאונת עבודה

מעסיקים בישראל חייבים לספק לעובדים שלהם סביבת עבודה בטוחה ברמה הפיזית והנפשית. במקרים שהם לא עשו כן והדבר גרם לפגיעה באחד מהעובדים שלהם, עומדת לעובד עילה לתביעת נזיקין בגין תאונת עבודה שנגרמה מרשלנות מעסיק. גם במקרים שבהם לא הייתה רשלנות מעסיק, אפשר לתבוע בגין תאונת עבודה את המוסד לביטוח לאומי. 

 

תאונות עבודה, הגדרה בחוק

כל תאונה שנגרמה בזמן שהעובד היה בעבודה ולעיתים גם בעת שהעובד היה בדרכו אל העבודה או בדרכו חזרה מהעבודה, נחשבת כתאונת עבודה. זאת גם במקרים שאין בעבודה הספציפית מקום עבודה תחום, כמו במקרה של טכנאי שירות שונים.

כל עוד העובד היה במסגרת שעות העבודה שלו, תאונה שהתרחשה בזמן זה תיחשב כתאונת עבודה לכל דבר ועניין. מי שעובד במערכות הביטחון השונות, מגיש את התביעה כנגד המעסיק שלו שהוא משרד הביטחון.

 

תביעה של המעסיק ושל ביטוח לאומי על תאונות עבודה

במידה והמעסיק לא עמד בהתחייבויות שלו בחוק, כלומר פעל ברשלנות כלפי העובדים שלו, ניתן להגיש נגדו תביעת נזיקין בגין נזק שנגרם ברשלנות. במקרה שהתאונה נגרמה שלא כתוצאה של רשלנות, את התביעה יש להגיש למוסד לביטוח לאומי לשם קבלת פיצוי על הנזק שנגרם.

תביעות נזיקין על תאונות עבודה יכולות לעיתים קרובות להניב פיצויים על סך מאות אלפי שקלים ולעיתים אפילו מיליוני שקלים. לכן חשוב מאוד להגיש את התביעה בצורה נכונה.

 

לפניכם 3 כללים שחשוב להקפיד עליהם בכדי להגדיל את סיכויי הזכייה בתביעה.

 

1 – היעזרו בעורך דין ותיק ומקצועי

עורך דין תאונות עבודה הוא עורך דין מוסמך שעבר הכשרה במשרד שעוסק בתחום של תביעות נזיקין ותביעות לביטוח לאומי בנושא של תאונות עבודה. לפני שמגישים כל סוג של תביעה בנושא, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין שיש לו התמחות בתחום זה. עורך דין שכזה יוכל לעזור לכם להגיש את התביעה בצורה נכונה, לייצג אתכם בעת המשפט, ולפני זה גם לשער את סיכויי התביעה להצליח בבית משפט ואת הסיכוי שהיא תהיה משתלמת בסופו של דבר.

 

2 – אספו ראיות ומסמכים בצורה מסודרת ואדוקה

בסופו של דבר, הראיות הן יהיו אלה שיכריעו בשאלה האם התביעה תצליח או תיכשל בבית המשפט. לכן חשוב מאוד לאסוף כל פיסת ראיה שאתם יכולים להשיג. ראיות אלה יכולות להיות סביב הוכחת נזק לתובע, הוכחה להוצאות כספיות בגין הפגיעה, וחווות דעת שונות לגבי חומרת הפגיעה שנגרמה והגורמים לפגיעה זאת.

 

3 – אל תאבדו את העשתונות

כלל זה הוא חשוב באופן כללי ובמיוחד במקרים של הגשת תביעת נזיקין. למרות הנזק שנגרם לכם ולמרות העוול שנגרם לכם, חשוב מאוד להקפיד על שמירה על קור רוח והתנהלות בצורה מסודרת ורגועה. התנהלות מסודרת ורגועה תגרום לכך שהסיכוי שלכם להצליח בהגשת התביעה יגדל משמעותית.

עורך דין תאונות עבודה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ועדת ערר
מהי ועדת ערר?

בהתאם לחוק, כל מוסד חינוכי המחנך יותר מעשרה ילדים מגיל שלוש ומעלה מחויב ברישיון משרד החינוך. רישיון זה ניתן בתחילת שנה, ולמוסדות יש אפשרות לזכות

קרא עוד »