חיפוש

3 משחקי עץ לימי גיבוש

גיבוש צוות הוא קריטי להצלחה. צוות מגובש, אשר אנשיו סומכים אחד על השני, ורואים זה בזה שותפים לדרך, ייטיב לעמוד מול כל אתגר. כדי להצליח לייצר יום גיבוש מוצלח, חשוב מאוד שהוא יהיה מיוחד ויאתגר את כלל המשתתפים. יום הגיבוש מאפשר להכיר אחד את השני מחוץ לתחומי המשרד, ולראות כיצד כל אחד מאנשי הצוות מתפקד בסיטואציה שונה, מיוחדת ומאתגרת.

 

מבוך כדורים בהפעלה משותפת

ישנו מגוון עצום של ימי גיבוש אשר ניתן להוציא אליהם את הצוות. אחת מהבחירות הטובות ביותר ליום גיבוש, היא יציאה לחיק הטבע. בטבע, האווירה בין אנשי המשרד תשתנה באופן מידי. אנשים שלא דיברו מעולם יפתחו בשיחה זה עם זה, והגבולות בין מנהלים לעובדים יטשטשו, ויאפשרו היכרות מעמיקה יותר. יום גיבוש בשטח לעולם לא יהיה שלם, בלי משחקי עץ מעולים, שנבנו בעבודת נגרות מאומצת. משחקי עץ מוצלחים, יהיו כאלו אשר ידרשו מכלל המשתתפים ביום הגיבוש לפעול יחדיו, ויסייעו לכל אחד למצוא את מקומו בצוות, ואת האופן בו הוא יכול לתרום בצורה הטובה ביותר. אחד מהמשחקים הטובים ביותר לשם כך, הוא מבוך כדורים. מבוך הכדורים הוא למעשה פלטת עץ גדולה, אשר הקרשים עלייה יוצרים צורה של מבוך מסועף. הפלטה מונחת על גבי עמוד מרכזי, כאשר ניתן להטות אותה לכל כיוון אפשרי, וכך לנווט כדור אל עבר היציאה מהמבוך. כאשר כלל העובדים מפעילים את הפלטה יחדיו, רק תזמון מדויק, ושיתוף פעולה מלא יביאו להצלחה. עובדים אשר ינסו לתפוס בכוח את הפיקוד על הנחיית הכדור יובילו לכישלון, וכך גם עובדים אשר לא ישתפו פעולה ויתרמו למאמץ.

 

משחק המקלות העומדים

משחק המקלות העומדים הוא משחק פשוט יותר, אך גם הוא חיוני ליצירת אווירה טובה בצוות ביום הגיבוש. מדובר במשחק אשר פועל על עקרון התזמון המשותף, ותשומת הלב אחד לשני. כל אחד מהמשתתפים מקבל מקל עץ גבוה, וכולם אוחזים אותו בצד ימין, תוך עמידה במעגל מרווח. על המשתתפים להצליח לעזוב את המקל שלהם, ולתפוס את המקל של החבר שלצידם, בלי שאף אחד מהמקלות יפגע ברצפה. בהתחלה, התנועה המסונכרנת תעשה בהישמע פקודה של אחד המשתתפים, אך לאחר מכן הפקודות יפסקו, ועל חברי הצוות להצליח במשימה בלי פקודה קולית, ורק באמצעות התבוננות מעמיקה זה בזה.

 

להגיע הכי גבוה שאפשר יחדיו

משחק עץ מאתגר נוסף לימי גיבוש, כולל תחרות בין צוותים. תחרות זו, תאפשר ליצור גאוות יחידה לצוות, ולרוב תוביל למוטיבציה גדולה יותר להצטיינות. אחת התחרויות העיקריות, כוללת הצבה של פריט כלשהו, בדרך כלל בובה, הכי גבוה שניתן. לשני הצוותים יסופקו חבלים חזקים, וקורות עץ ארוכות, שאמצעותם יהיה עליהם להקים מגדלים של ממש. על העבודה להתבצע בצורה מפוקחת, כדי למנוע פציעות.

 

שיוף

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא