חיפוש

5 שאלות שחשוב לשאול נוטריון לפני תחילת העבודה

אתם ממלאים מסמכים לצורך כלשהו, אם זה משכנתא, אם זה אזרחות זרה או כל דבר אחר, ונתקלתם בדרישה לשירותי נוטריון. מה זה אומר? מה כדאי לשאול את הנוטריון? מה זה נוטריון מומלץ ומה הוא בכלל עושה? כל הפרטים ממש כאן במאמר שלפניכם.

 

נוטריון – מה זה?

נוטריון הוא בעצם עורך דין עם הסמכה נוספת, הסמכה לאמת ולאשר מסמכים משפטיים. הנוטריון מוכשר על ידי משרד המשפטים, והחתימה שלו על מסמך, מהווה בעצם אישור לכך שהמסמך הזה נחתם וזוהה על ידי דמות רשמית. בדרך כלל מסמכים שדורשים חתימת נוטריון יהיה מסמכים רשמיים חשובים, כמו צוואות, או אישורים רשמיים אחרים. תפקידו של הנוטריון מוסדר בחוק הנוטריונים, ומופע גם בסעיף 22 לחוק הירושה.

נוֹטָרִיוֹן

איזה סוגי מסמכים נוטריון מאשר?

הנוטריון מאשר מספר מסמכים. בין השאר, אישור תרגום נוטריוני. בדרך כלל, לצורך הצגתם במדינה זרה. למשל תעודת זהות או תעודת לידה מתורגמת, שעל מנת להוכיח את מהימנותה יש להציג אישור של נוטריון שווידא שאכן מדובר בתעודה מתורגמת מקורית ונכונה.

הנוטריון יכול לחתום גם חתימת ייפוי כוח נוטריוני, חתימה המאפשרת ביצוע עסקאות מקרקעין שדורשות רישום במרשם. חתימה על צוואה – הנוטריון מורשה לחתום על צוואה, כחלק מהיותו רשות. ישנה אפשרות לחתום על צווה בפני בית דין, בית משפט, או "רשות". נוטריון מהווה "רשות" לצורך כך. חתימה על הסכם ממון, שנערך בין זוגות לפני החתונה למקרה של גירושין, הנוטריון מוסמך לחתום עליו.

 

כל עורך דין הוא גם נוטריון?

כאמור, על מנת להיות נוטריון, נדרשת הכשרה מיוחדת על ידי משרד המשפטים. לא כל עורך דין עבר הכשרה כזאת. כדי לקבל הסמכה צריך גם לעמוד במספר תנאי סף: ללא הרשעה שיש עמה קלון, בעל ניסיון של מעל 10 שנים בפרקטיקה המשפטית כעורך דין. בסוף נוטריון בעיקר מאמת טענות משפטיות של לקוחות, ומסמכים הנוגעים אליהם. נוטריון מומלץ יהיה גם עורך דין מצוין, כנראה.

 

מה השכר של הנוטריון?

רבים חושבים שהנוטריון מרוויח שכר גבוה מאוד. התשובה היא ששכר הנוטריון קבוע במחירון נוטריון שנמצא בתקנות הנוטריונים (שכר שירותים) תשל"ט- 1978. שכרו צמוד למדד המחירים לצרכן ועל כן מתעדכן בידי הרשויות מדי שנה.

 

איך בוחרים נוטריון?

כדי למצוא נוטריון טוב, כדאי קודם כל לחפש נוטריון מומלץ. כלומר, עליכם לחפש נוטריון שיתן לכם את השירות המקצועי, האמין והמהיר ביותר. לצורך זה, כדאי לכם למצוא אחד שיש לגביו המלצות ודירוג בכרטיס העסק. מומלץ מאוד שיהיה בעל ניסיון של מספר שנים, בתחום בו אתם צריכים אותו.

אם זה תרגום מסמך, חשוב שידע את השפה המתאימה, אם זה ענייני הסכם ממון, אז נוטריון שמבין בתחום. בקיצור, אחד שמכיר את התחום, ולא רק באופן כללי. לסיכום, ישנן מספר שאלות שכדאי שתשאלו לפני שאתם שוכרים את הנוטריון, וזאת כדי שתקבלו את השירות הטוב ביותר עבורכם.

עבודת נוטריון

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ועדת ערר
מהי ועדת ערר?

בהתאם לחוק, כל מוסד חינוכי המחנך יותר מעשרה ילדים מגיל שלוש ומעלה מחויב ברישיון משרד החינוך. רישיון זה ניתן בתחילת שנה, ולמוסדות יש אפשרות לזכות

קרא עוד »