חיפוש

ההגנה שיעניק לך עורך דין במקרה של תיק הוצאה לפועל

תיק הוצאה לפועל הוא תיק כבד שאף אחד לא רוצה לקבל. תיק זה נפתח כאשר יש לחייב חובות כספיים שלא נפרעו, ומטרתו היא נקיטת כל הצעדים הנדרשים לתשלום החובות, כולל סנקציות שונות. עם זאת, ישנן לא מעט דרכים להתגונן מאימת ההוצאה לפועל, ועורך דין מנוסה בתחום ידע להתאים לחייב את זאת המתאימה לו.

 

כל ההגנות כשרות

תיק שנפתח בהוצאה לפועל הוא חתיכת תיק. הוא עלול ליצור לחצים ותחושות קשות מחוב שלא נפרע, כמו גם להביא לסנקציות שמקשות על ניהול חיים תקין. סנקציות אלו יכולות להיות עיקולים על משכורות וחשבונות ובנק, עיכוב יציאה מהארץ, החזקת רישיון נהיגה ודרכון ולעיתים אף איום בעונש מאסר. לכן הרצון לסגור תיק שנפתח בהוצאה לפועל הוא רצון חזק מאוד ויש לו מקום ראשון בדחיפות. כדי לטפל כראוי בתיק מול לשכת ההוצאה לפועל או מול בתי המשפט, יש צורך באדם מקצועי ובקי אשר דובר את "השפה המשפטית"  ומכיר את הצעדים הנדרשים ליציאה מהמצב. לכן אף שניתן לטפל בחוב מול הוצאה לפועל באופן עצמאי, מומלץ בהרבה לעשות זאת בעזרת בעל מקצוע, כלומר עורך דין הוצאה לפועל וחדלות פירעון, כמו למשל נציגי משרד עו"ד מזור קנפו ושות'. חשוב להבהיר שאין "מתכון קסם" ליציאה מעסק הביש של הוצאה לפועל, ולכל לקוח יש את הדרך הרלוונטית לו, אשר לוקחת בחשבון את היקף הנכסים, מצב משפחתי, גיל, העדפות ופרמטרים רלוונטיים נוספים.

 

איחוד או התנגדות? לא אמרת "פרעתי"

כאמור לכל לקוח יש את השיטה המתאימה עבורו, ועורך הדין נדרש לספק לו את ההגנה הרלוונטית. הגנה נפוצה היא בקשה לאיחוד תיקים, במסגרתה מאחדים מספר תיקים קיימים בהוצאה לפועל לכדי תיק אחד סדור עם פריסת תשלומים הגיוניות. שיטה זאת עושה סדר בבלגן ומאפשרת מרווח נשימה נחוץ לחייבים.

קיימת גם הגנה בדמות בקשת התנגדות בתיק. בקשה זאת היא למעשה כתב הגנה בבית המשפט הטוען שהחוב אינו קיים, למשל מכיוון שחתימת החייב זויפה על מסמכיו. טענה אחרת רלוונטית היא טענת "פרעתי", אשר גורסת שהחוב כבר שולם בעבר.

בנוסף, קיימת האפשרות לבקשת הליכי חדלות פירעון. הליכים אלו נעשים כאשר התשלומים גבוהים מסך הנכסים של החייב, ואז הוא מגיע למצב של "פשיטת רגל", אשר בסופה מגיע הפטר מלא מסך החובות. גם בקשה למחיקת חובות היא צעד אפשרי שעורך הדין יכול לנקוט, במיוחד כאשר מדובר בחובות ישנים, או בתקופה של הסוף השנה. צעד זה אפשרי גם במשא ומתן מול הנושה, ללא עירוב בית המשפט.

 

עוזרים היכן שצריך

עורך דין הוצאה לפועל יסייע לרוב גם מחוץ למסדרון המשפטי הקלאסי. הוא יכול למצוא את הפרצות שיביאו לביטולי חובות ולהקלות על סנקציות ועיקולים שננקטו. עוד הגנה חשובה בהיבט הכלכלי היא הצעה לשיקום כלכלי, אשר מסייעת לחייב לקום על רגליו מחדש ולהתחיל מסלול חיים תקין מבחינה התנהגותית פיננסית.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא